Unia Europejska

Nowe formularze zamówień – instrukcja

poniedziałek, 29 lutego 2016

Dla Państwa wygody opracowaliśmy nowe druki zamówień. Dostępne są one w dwóch wersjach, a do ich obsługi potrzebne jest oprogramowanie, które większość osób ma na komputerze. Zapraszamy do lektury krótkiej instrukcji obsługi.

W dziale Dokumenty do pobrania znajdą Państwo formularze zamówień oraz reklamacji.

Dostępne są one w trzech formatach: DOCX, PDF oraz ODT. Do obsługi pierwszego z nich potrzebny jest program Microsoft Word w wersji 2007 lub nowszej. Jeśli posiadają Państwo starszą wersję Worda, polecamy pobranie specjalnej wtyczki, która pozwoli na jego bezproblemowe odczytanie. Do odczytania i obsługi dokumentu w formacie PDF potrzebny jest np. popularny, bezpłatny program Adobe Reader. Z kolei format ODT obsługiwany jest przez OpenOffice Writer.

Instrukcja korzystania z formularzy elektronicznych w formacie DOCX (Microsoft Word)

Dokument w formacie DOCX należy pobrać na swój dysk, wypełnić na komputerze (do kolejnych pól przechodzimy używając do tego klawisza Tab, strzałek lub po prostu klikając lewym przyciskiem myszy), zapisać, a następnie odesłać na adres mailowy podany w formularzu. Prosimy zwrócić uwagę, że niektóre pola to listy rozwijane - należy wybrać z nich odpowiednią wartość.

Formularz elektroniczny Word - pusty
Formularz elektroniczny Word (kliknij, aby powiększyć)

Instrukcja korzystania z formularzy elektronicznych w formacie PDF

Formularz zamówienia w formacie PDF to dokument, który należy wydrukować, odręcznie wypisać, zeskanować i przesłać mailem pod wskazany w nim adres (biuro@krcenter.pl).

Formularz elektroniczny PDF
Formularz elektroniczny w formacie PFD (kliknij, aby powiększyć)

Instrukcja korzystania z interaktywnych formularzy elektronicznych w formacie PDF

Interaktywny formularz zamówienia w formacie PDF to dokument przeznaczony do uzupełnienia na komputerze. Wypełnić go należy korzystając z list rozwijanych, na których znajdują się dostępne opcje. Pola pozbawione strzałki wymagają wpisania tekstu. Po wypełnieniu plik wystarczy wysłać mailem na adres biuro@krcenter.pl.

Formularz interaktywny PDF
Formularz interaktywny w formacie PFD (kliknij, aby powiększyć)

Instrukcja korzystania z formularzy elektronicznych w formacie ODT (OpenOffice)

Dokument w formacie ODT umieszczony jest na naszym serwerze w postaci spakowanej. Oznacza to, że po jego pobraniu na dysk należy go rozpakować za pomocą jednego z wielu programów do tego przeznaczonych, np. WinRar. Następnie formularz należy wypełnić na komputerze, wybierając z list rozwijanych odpowiednie pozycje i wpisując w pola tekstowe odpowiednie informacje. Poprawnie wypełniony dokument należy zapisać również w formacie ODT na swoim dysku i odesłać na adres mailowy podany w formularzu.

Formularz elektroniczny ODT
Formularz elektroniczny w formacie ODT (kliknij, aby powiększyć)

Adres, na który należy wysyłać wypełnione formularze, to:

Dofinansowanie z programu Inteligentny Rozwój